Binance.com’dan ABD’li kullanıcılara 14 gün süre

Binance.com’dan ABD’li kullanıcılara 14 gün süre

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD’li kullanıcılarına ana platformdan çıkış yapmaları için 14 gün süre verdi.

Konuyla ilgili kullanıcılara gönderilen e-postada, “Sayın kullanıcımız, kendinizi ABD’li olarak tanımlarken Binance’e erişmeye çalıştığınızı belirledik. Lütfen kullanım şartlarımız gereğince ABD’lilere hizmet veremediğimizi unutmayın. Hesabınızdaki tüm aktif pozisyonları kapatmak ve tüm paranızı çekmek için 14 gününüz var, aksi takdirde hesabınız kilitlenecektir.” ifadeleri yer aldı.

Binance, daha önce de ABD’li müşterilerini ana platformu kullanmamaya çağırmıştı fakat bu sefer daha katı bir önlem alıyor.

Borsa, ABD’li kullanıcılarını şirketin ABD yasalarına uyumlu bir şekilde faaliyet gösteren Binance US’e yönlendiriyor. Bu borsa, 2019 yılının Temmuz ayında duyurulmuştu.

Binance’in bu ayın başlarında ABD’ye ait IP’lerden bağlanan kullanıcılara e-posta göndermeye başladığı belirlenmişti.

İşlem hacmi rekoru kırdı

Binance.com, Bitcoin ve diğer kripto paraların yükselişiyle beraber günlük işlem hacminde bugün yeni bir rekora imza attı. Borsanın son 24 saatteki işlem hacmi yaklaşık 37 milyar dolara ulaştı. CoinMarketCap’e göre bu konuda Binance’e en yakın borsa Huobi Global ve onun da işlem hacmi 22 milyar dolar.