Poloniex’e para yatırma ve çekme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Poloniex’e para yatırma ve çekme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Poloniex para yatırma işlemi nasıl yapılıyor? Dünya çapındaki bitcoin ve altcoin işlem hacminin yüzde 60’ından fazlasını elinde bulunduran ABD menşeili bir ticaret platformu Poloniex.com hakkında merak edilen sorulara yanıtlar…

Adım adım Poloniex para yatırma/aktarma işlemi

Aslında biraz meşakkatli bir yöntem. Siteye doğrudan kredi kartı veya dolarla para yatırma yolu yok. Poloniex’e para yatırmadan / Poloniex’e para aktarmadan önce elinizdeki paranızı Bitcoin’e veya Poloniex.com üzerinden işlemi yapılabilen herhangi bir altcoine çevirmeniz gerekli.

Türkiye’deki bir Bitcoin borsasından veya yurtdışı bir borsadan aldığınız coinleri Poloniex.com’daki hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacaksınız, adım adım anlatalım:

1) Türkiye’deki bir borsadan elinizdeki TL ile 0.5 Bitcoin aldığınızı varsayalım.

2) Poloniex.com‘da yer alan hesabınıza giriş yaptığınızda “Balances” menüsünden “Deposit & Withdrawals” bölümüne tıklayın.

3) Bitcoin yatıracağınızı düşünürsek, bunun için Bitcoin satırının en sağında yer alan “Deposit”e tıklayın.

4) Hesabınızı yeni açtığınızda bu bölümde karşınıza bir adres çıkmıyor olabilir. Adresi görebilmeniz için altı çizili olan “Deposit Adress” yazısına tıklamanız yeterli.

5) Açılan adres sizin Poloniex.com’daki Bitcoin adresinizdir. Daha önce borsanızda veya kişisel cüzdanınızda sakladığınız Bitcoin’leri bu adresi girerek Poloniex’e transfer edebilirsiniz. Paranız birkaç saat içerisinde bakiyenizde görülecektir.

Not: Diğer coinlerde yapacağınız işlemler için de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Uyarı: Poloniex.com’daki Bitcoin veya altcoinleriniz, tamamen sitenin cüzdanlarında saklanmaktadır. Bitcoin ve altcoinlerinizin güvenliği tamamen Poloniex.com’un elindedir.